Home page > Aktuality > Volby pro osoby postihnuté karanténou a izolací

Volby pro osoby postihnuté karanténou a izolací

Vybrané síly a prostředky Armády České republiky zajišťují zvláštní způsoby hlasování do zastupitelstev krajů a do Senátu Parlamentu ČR.

Ty jsou od 30. září 2020 určeny pro osoby postihnuté karanténou a izolací z důvodu pandemie COVID-19. Těmto lidem je tak umožněno volit formou hlasování u volebního stanoviště (drive-in) nebo do zvláštní přenosné volební schránky.

 

KVV Olomouc v tyto dny zajišťuje činnost Operačního střediska, které společně s Krajským úřadem Olomouckého kraje řídí nasazení a činnost deseti mobilních hlasovacích komisí.  Každá komise je složena vždy ze dvou vojáků a jednoho příslušníka (zapisovatele) z Krajského úřadu. 

 

V předchozích dnech proběhla k zabezpečení tohoto úkolu řada jednání, dohovorů a schůzek vedoucí nejen k realizaci jednotlivých volebních stanovišť, ale i k dalšímu logistickému zajištění nasazených sil a prostředků.

 

Hlasování osobám v karanténě a izolaci umožnilo přijetí zákona o zvláštních způsobech hlasování ve volbách do zastupitelstev krajů a do Senátu v roce 2020 (zákon č. 350/2020 Sb.).

 

 

Fotogalerie

Nahoru