Home page > Aktuality > Aktuality

Aktuality

Střelecký dril

Publikováno: 6.4.2021 Autor: kpt. Ing. Lenka Irovská

Poslední den měsíce března proběhla střelecká příprava příslušníků KVV Olomouc, kde vojáci absolvovali teoretickou přípravu, tentokrát s pistolí vz. 82.  ...

Výherce březnové vědomostní soutěže POKOS

Publikováno: 2.4.2021 Autor: kpt. Ing. Lenka Irovská

Byla ukončena březnová soutěž v obasti Přípravy občanů k obraně státu. Ze správných odpovědí zástupci KVV Olomouc vylosovali jednoho hlavního výherce: Karin Gottfriedová, 12 let, ZŠ Jungmannova, Litovel.Jelikož se jedná o první kolo, malou cenu získávají všichni, kteří se do soutěže zapojili.Všem blahopřejeme, ceny budou zaslány poštou.

Záložáci oblékli vojenskou uniformu a darovali plazmu

Publikováno: 17.3.2021 Autor: kpt. Ing. Lenka Irovská

Po šumperském plazmaferetickém centru a transfúzní stanici olomoucké FN přivítala příslušníky Aktivních záloh KVV Olomouc také přerovská hematologie. Minijednotka o síle tří mužů zalehla do odběrových křesel v pondělí 15. 3. 2021. Převládajícím pocitem zkušených bezpříspěvkových dárců plazmy, poručíka Vladimíra Taberyho, četaře Romana Mila a svobodníka Jiřího Dohnala, byla radost z toho, že po dlouhých měsících covidové nečinnosti mohli obléci vojenskou uniformu a jako záložáci být alespoň nějak užiteční.

Příslušníci Pěší roty AZ dokazují svůj úmysl pomáhat

Publikováno: 2.3.2021 Autor: kpt. Ing. Lenka Irovská

V plazmaferetickém centru v Nemocnici Šumperk vyjádřilo svou solidaritu a podporu života dárcovstvím plazmy 5 vojáků pěší roty AZ.

Ocenění ředitele KVV Olomouc v Operaci EUNAVFOR MED Irini

Publikováno: 19.1.2021 Autor: kpt. Ing. Lenka Irovská

8. ledna 2020 udělil velitel Operace EUNAVFOR MED Irini admirál Fabio Agostini (ITA NAVY) jménem vysokého představitele EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepa Borrella 7 důstojníkům z různých členských států EU, kteří sloužili Operačním velitelství Operace Irini v Římě, medaili za službu obranné politiky "Defence Policy Service Medal for Planning and Support". Jedním ze sedmi oceněných byl ředitel KVV Olomouc plk. gšt. Ing. Vojtěch Prýgl.  ...

Stránky

Nahoru