Home page > Aktuality > Děkovný dopis řediteli KVV Olomouc od primátora Olomouce

Děkovný dopis řediteli KVV Olomouc od primátora Olomouce

Primátor statutárního města Olomouce Mgr. Miroslav Žbánek, MPA zaslal řediteli KVV plk. gšt. Ing. Prýglovi děkovný dopis za zabezpečení realizace plošného testování populace v olomouckém kraji. Plukovník Prýgl uvedl, že velké poděkování patří také příslušníkům 153. žpr za vytvořené zázemí pro zdravotní personál, který testování prováděl. 

Vážený pane plukovníku,

dovolte mi, abych Vám a Vašim kolegům vyjádřil respekt a velké poděkování za práci, kterou jste odvedli při zabezpečení realizace projektu plošného testování populace na onemocnění Covid-19. Rozsahem ojedinělá akce, při níž byly odebrány vzorky krve od 9559 dobrovolníků, proběhla v Olomouci, Litovli a Uničově zcela hladce a bez problémů. Je to tak především díky vám, díky vašemu pracovnímu nasazení, racionální organizaci a výborné spolupráci.

Jsem velmi rád, že Olomouc a její obyvatelé mohli být součástí výzkumného projektu, který má ambici přispět k řešení pandemie, která tak závažně ovlivnila naše životy. Celkem 5735 Olomoučanů, tedy přibližně 5,7 procenta všech obyvatel našeho města, se dostavilo do provizorního stanového městečka na parkovišti u nákupního centra Globus. Také jim náleží poděkování za ochotu, s níž se do plošného sběru dat zapojili. Díky Vám tito dobrovolníci nemuseli čekat v dlouhých frontách, nemuseli procházet složitým systémem a nečekal je žádný stresující chaotický proces.

Ještě jednou tedy, prosím, přijměte mé poděkování i respekt, který si za svůj podíl na hladkém průběhu sběru dat pro studii plně zasloužíte.

 

S úctou

Mgr. Miroslav Žbánek, MPA

 

Nahoru